« Wróć do Wydarzeń

Seminarium: Connecting Textual Corpora and Dictionaries

iCal Import
Początek:
25 Kwietnia 2013
Koniec:
26 Kwietnia 2013
Miejsce:
Instytut Języka Polskiego PAN
Adres:
Mapa Google
Mickiewicza 31, Kraków, 31-120

W dniach 25-26 kwietnia odbędzie się w Instytucie Języka Polskiego PAN seminarium Connecting Textual Corpora and Dictionaries organizowane w ramach programu COST Action 1005 “Medioevo Europeo”.
Jednym z celów naukowych akcji COST jest opracowanie Wirtualnego Centrum Studiów Mediewistycznych (Virtual Centre of Medieval Studies), które z dotychczas rozproszonych baz danych, kolekcji tekstów i słowników stworzy dojrzałe narzędzie badań piśmiennictwa średniowiecza. Cel ten jednak można osiągnąć wyłącznie, gdy objąć refleksją dotychczas istniejące narzędzia, ale także scenariusze użycia oraz potrzeby użytkowników. Zbliżeniu się do nich służy niniejsze seminarium.
Osoby pragnące wziąć aktywny udział w seminarium, proszone są o kontakt z organizującym seminarium ze strony IJP PAN Krzysztofem Nowakiem (mail: krzysztofn@ijp-pan.krakow.pl, tel. (12) 632-56-62, w. 349). Ze względu na ograniczenia lokalowe i czasowe, organizatorzy zmuszeni są ograniczyć publiczność seminarium do osób chcących w nim aktywnie uczestniczyć. Językami obrad są angielski i francuski.
Program seminarium:

WG3Workshop_ProgramFlyer.pdf by Classica Mediaevalia et cetera


Więcej informacji: strona seminarium

Iconic One Theme | Powered by Wordpress

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin