Do 1 listopada 2016 r. można przesyłać zgłoszenia udziału w III Ogólnopolskim Kongresie Młodych Bizantynistów pod hasłem: „Cesarstwo Bizantyńskie i bizantyński krąg kulturowy”, który odbędzie się 26 listopada 2016 r. w Łodzi.
Z informacji organizatorów
Wydarzenie, wpisujące się w obchody 60-lecia badań bizantynologicznych w Łodzi, stanowi kolejną edycję imprezy organizowanej do tej pory przez Sekcję Historii Bizancjum SKNH UAM. Tematyka konferencji dotyczyć będzie historii, kultury i innych szeroko pojętych aspektów funkcjonowania Cesarstwa Bizantyńskiego oraz państw i ludów pozostających pod jego wpływem. Podział na panele dyskusyjne zostanie przeprowadzony po selekcji abstraktów.

Konferencja odbędzie się w Instytucie Historii UŁ (ul. Aleksandra Kamińskiego 27a, Łódź) 26 listopada 2016 r. (sobota). Opłata konferencyjna wynosi 50 zł. – w cenę wliczone są obiady, serwis kawowy, materiały konferencyjne dla prelegentów, udział w imprezie integracyjnej oraz publikacja artykułu opartego na wygłoszonym referacie w kolejnym tomie serii wydawniczej SKNH UŁ pt. Vade Nobiscum.

Zgłoszenia należy przesyłać do 1 listopada 2016 r. za pośrednictwem formularza. Wszelkie pytania i wątpliwości można kierować na adres: bizancjum2016@gmail.com.

Więcej informacji: Facebook