Nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN ukazała się książka Petera Greene’a pt. Aleksander Wielki. Biografia (tł.Andrzej Konarek, ss. 606, Warszawa 2011, seria: Wielkie biografie, t.1).

Peter Green, Aleksander Wielki. Biografia
Peter Green, Aleksander Wielki. Biografia

Z noty wydawniczej:
Biografia Aleksandra Wielkiego, rozsądnego polityka, który pewnego dnia uwierzył w swą boskość, nieustraszonego żołnierza, łączącego umiarkowanie wpojone mu przez Arystotelesa z barbarzyńskimi obyczajami ojczystej Macedonii, człowieka wspaniałomyślnego i szczodrego, który w gniewie potrafił zabić najlepszego przyjaciela. Jego krótkie, 30-letnie życie pozostaje jednym z najbardziej fascynujących epizodów historii świata starożytnego, od wieków rozpalając spory kolejnych pokoleń historyków. Kim naprawdę był ów charyzmatyczny wódz: megalomanem opętanym żądzą władzy, despotą porównywalnym z Hitlerem i Stalinem czy dalekowzrocznym monarchą, oddanym idei zjednoczenia ówczesnego świata?
Peter Green przedstawia własną odpowiedź, tworząc barwną i znakomicie udokumentowaną biografię Aleksandra Wielkiego na tle przepychu i okrucieństwa jego czasów.
Więcej informacji: strona wydawnictwa