Samorząd Doktorantów, Interdyscyplinarne Koło Naukowe Doktorantów i Zakład Języków Słowiańskich i Bałkanistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uprzejmie zapraszają na III Interdyscyplinarną Konferencję Bałkanistyczną „Poznać Bałkany”. Historia – Polityka – Kultura – Języki na Bałkanach, która odbędzie się w dniach 20–21 maja 2011 r. Konferencja stanowić będzie trzecie z cyklicznie organizowanych spotkań naukowych dotyczących Bałkanów i kierowana jest przede wszystkim do doktorantów i młodszych pracowników naukowych. Naszym celem jest prezentacja i konfrontacja wyników badań naukowych zorientowanych na problemy Bałkanów. Interesują nas prace zarówno z zakresu historii, politologii i stosunków międzynarodowych, jak i filologii, etnologii, antropologii, kulturoznawstwa, sztuki.
Na zgłoszenia czekamy do 15 marca 2011. Zgłoszenia powinny zawierać:

  • tytuł wystąpienia
  • streszczenie (do 2500 znaków)
  • dane prelegenta.

Opłata konferencyjna wynosi 200 zł i obejmuje poczęstunek (kawa, herbata i uroczysty obiad) oraz materiały konferencyjne. Istnieje możliwość rezerwacji noclegu, którego koszt ponosi uczestnik. Planujemy publikację tomu pokonferencyjnego.
O przyjęciu referatu na konferencję poinformujemy do dnia 31 marca 2011. Zgłoszenia i pytania prosimy kierować na adres: balkany2011@wp.pl.
Do pobrania: ogłoszenie w formacie PDF (ok. 150 KB)