Wystawa: Złota epoka Jagiellonów
W Internecie można oglądać wirtualną wystawę Złota epoka Jagiellonów zrealizowaną przez Zakład Narodowy im. Ossolińskich.
Classica Mediaevalia et cetera
Antyk, średniowiecze, renesans
W Internecie można oglądać wirtualną wystawę Złota epoka Jagiellonów zrealizowaną przez Zakład Narodowy im. Ossolińskich.
Instytut Historii im. T. Manteuffla PAN wznawia zdalne Konwersatoria Manteufflowskie dla nauczycieli szkół podstawowych i średnich. Organizatorzy zapraszają obecnie osoby chcące wziąć udział w bloku tematycznym „Polska w wiekach średnich” (od 5 listopada 2020 r. do 18 marca 2021 r.). Każdy blok tematyczny obejmuje 12 spotkań po ok. 80 minut wraz z dyskusją.Więcej informacji: strona […]
1 grudnia, w miesiąc po śmierci dr hab. Angeliki Modlińskiej-Piekarz, pragniemy Ją wspomnieć w gronie przyjaciół. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. Jeżeli chcieliby Państwo wziąć w nim udział, prosimy o skorzystanie z linku: https://meet.jit.si/Angelika1grudnia2020PTF Natalia Turkiewicz, Sekretarz Lubelskiego Oddziału PTF Małgorzata Siwicka, Skarbnik Lubelskiego Oddziału PTF Agata Łuka, Przewodnicząca Lubelskiego Oddziału PTF
W środę 2 grudnia 2020 r. o godz. 18.30 za pośrednictwem Google Meet odbędzie się seminarium doktoranckie w Instytucie Filologii Klasycznej UW, podczas którego prof. dr hab. Ewa Wipszycka (Zakład Papirologii UW) wygłosi referat pt. Komentarz do listów Izydora z Peluzjum kierowanych do ludzi Kościoła: patriarchy Aleksandrii Cyryla, biskupa Peluzjum, jego bliskich współpracowników.
W dniach 3-4 grudnia 2020 r. odbędą się II Warsztaty eFontes pod hasłem Granice, cezury, epoki w łacińskim piśmiennictwie polskiego średniowiecza. Więcej informacji: strona warsztatów
Od 8 grudnia 2020 r. w Instytucie Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych UWr rozpoczyna się otwarte seminarium pt. Seminarium Gellianum, które organizuje dr Katarzyna Ochman. Spotkania będą odbywać się online. Szczegółowe informacje: forms.office.com lub facebook.
W dniu 9 grudnia 2020 r. odbędzie się konferencja Metamorfozy koloru w sztuce organizowana przez Katedrę Kultury Artystycznej Instytutu Historii Sztuki UKSW. Więcej informacji (w tym link do spotkania): strona wydarzenia
Dnia 9 grudnia 2020 r. o godz. 18.30 za pośrednictwem Google Meet odbędzie się seminarium doktoranckie w IFK UW, podczas którego dr hab. Zbigniew Kadłubek, prof. UŚ wygłosi referat pt. Jak się czuje Orestes?
W dniach 10-11 grudnia 2020 r. odbędzie się na platformie MS Teams konferencja Źródła staropolskich apokryfów. Pytania, problemy, perspektywy. Konferencja odbywa się w ramach projektu Początki języka polskiego i kultury religijnej w świetle średniowiecznych apokryfów Nowego Testamentu realizowanego na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu.
W ramach zdalnego posiedzenia Komisji Filologii Klasycznej PAU ks. prof. dr hab. Arkadiusz Baron wygłosi 15 grudnia (wtorek) 2020 r. o godz. 18.00 wykład pt. Wykorzystanie platońskiego ΟΜΟΙΩΣΙΣ ΘΕΩ ΚΑΤΑ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ (Teajtet 176b) od Platona do Grzegorza z Nyssy. Informacje o dostępie: strona PAU
Katedra Prawa Rzymskiego WPiA UKSW oraz Sekcja Praw Antycznych KNoKA PAN uprzejmie zapraszają na ogólnopolskie spotkanie romanistów i starożytników. Spotkanie odbędzie się on-line na platformie Cisco Webex Meetings w dniu 17 grudnia 2020 r. (czwartek) o godz. 16.00. Program spotkania: 1. Referat prof. dr hab. Anny Tarwackiej, Pater familias pod kontrolą cenzorów. 2. Dyskusja.
W ramach Seminarium Mediewistycznego dr Mariusz Leńczuk wygłosi 18 grudnia 2020 r. o godz. 10 referat pt. Rozariusze jako źródło interdyscyplinarnych badań mediewistycznych na przykładzie rękopisu Archiwum Polskiej Prowincji Dominikanów w Krakowie, sygn. L.XV.12. Spotkanie odbędzie się online (MSTeams).