Seminarium późnoantyczne Eway Wipszyckiej (Zoom)

Warszawskie seminarium  późnoantyczne wznawia swoje spotkania na platformie Zoom. W czwartek 15 października 2020 r. o 16.45, Robert Wiśniewski będzie mówił na temat  Counting presbyters in late antique Rome. Pełny program seminarium na ten semestr można znaleźć na stronie internetowej serminarium. Osoby chcące dołączyć do spotkań, do czego zapraszamy gorąco, proszone są o kontakt z Robertem Wiśniewskim.

Mateusz Stróżyński, The One as Giver in Plotinus – Metaphysical and Spiritual Implications

Dnia 19 października 2020 r. o godz. 18.00 (17.00 czasu lokalnego) w The Cambridge Centre for the Study of Platonism odbędzie się wykład dra hab. Mateusza Stróżyńskiego, prof. UAM pt. The One as Giver in Plotinus - Metaphysical and Spiritual Implications. Wykład będzie dostępny przez platformę ZOOM. Więcej informacji: strona University of Cambridge.

Adam Goldwyn, Did Byzantines Feel Ecological Grief? (online)

Online

W ramach serii wykładów Teaming up with animals organizowanych przez Instytut Literaturoznawstwa UŚ dr Adam Goldwyn wygłosi 26 października o godz. 16 referat pt. Did Byzantines Feel Ecological Grief? Mourning the Natural World in Medieval Greek Literature. Osoby zainteresowane udziałem winny zgłosić chęc uczestnictwa na adres: bizancjum@us.edu.pl.

Paweł Gołyźniak, Gemmy a propaganda w Rzymskiej Republice i za panowania cesarza Augusta (online)

Online

Kolejne posiedzenie naukowe Komisji Archeologii Krajów Śródziemnomorskich Polskiej Akademii Umiejętności odbędzie się w trybie online w dniu 26 października 2020 r. o godz. 17.00. Podczas posiedzenia dr Paweł Gołyźniak (Instytut Archeologii UJ) wygłosi referat pt. Gemmy a propaganda w Rzymskiej Republice i za panowania cesarza Augusta. Osoby, które nie są członkami Komisji, a chciałyby wziąć […]

Ewelina Kaczor, Franciszkańskie kazanie de s. Hedwigi z rękopisu Biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego I D 42

Online

W ramach Seminarium Mediewistycznego mgr Ewelina Kaczor wygłosi 28 października 2020 r. o godz. 10 referat pt.  Franciszkańskie kazanie de s. Hedwigi z rękopisu Biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego I D 42. Spotkanie odbędzie się online.Seminarium organizowane jest przez Pracownię Literatury Średniowiecza IBL PAN, Pracownię Wiedzy o Dawnej Książce IHN PAN, Zakład Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej […]

Konferencja: Au­thorial pub­lish­ing from the Car­ol­ing­ian period to the Renais­sance (online)

Online

W dniach 29-30 października 2020 r. odbędzie się organizowana przez Uniwersytet w Helsinkach konferencja online Au­thorial pub­lish­ing from the Car­ol­ing­ian period to the Renais­sance. Referat pt. Nicolas Trevet’s Commentary on the Psalms (1317–21): the process of publishing in manuscript wygłosi podczas konferencji Jakub Kujawiński. Więcej informacji: strona konferencji

Adrian Jusupović, Basqaqs in Rus: A Social Strategy of Power (online)

Online

W ramach Early Slavonic Webinar organizowanego przez Uniwersytet Oksfordzki dr hab. Adrian Jusupović (prof. IH PAN) wygłosi 3 listopada 2020 r. o godz. 17 (uwaga: GMT+1 !) referat pt. Basqaqs in Rus: A Social Strategy of Power. Więcej informacji: strona wydarzenia

[Odwołane] Łukasz Klima, Co to znaczy „plemię”? O ustroju społecznym Aramejczyków i Chaldejczyków w Babilonii w I tysiącleciu p.n.e.

Dnia 4 listopada 2020 r. (nie - jak zapowiadano wcześniej - 28 października) o godz. 13.15 odbędzie się spotkanie online (za pośrednictwem Google Meet) w ramach Warszawskiego Seminarium Badaczy Starożytności. Podczas spotkania Łukasz Klima (Zakład Wschodu Starożytnego UW) wygłosi referat pt. Co to znaczy "plemię"? O ustroju społecznym Aramejczyków i Chaldejczyków w Babilonii w I tysiącleciu p.n.e. 

Marta Przyszychowska, O tym, jak wydatowałam Synod w Gangrach

Dnia 4 listopada 2020 r. o godz. 18.30 odbędzie się zdalne seminarium doktoranckie w IFK UW za pośrednictwem Google Meet, podczas którego dr hab. Marta Przyszychowska (Biblioteka Narodowa) wygłosi referat pt. O tym, jak wydatowałam Synod w Gangrach.

Konferencja epigraficzna: Lapides clamabunt

Dnia 5 listopada 2020 r. na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się konferencja epigraficzna pt. Lapides clamabunt,  organizowana za pośrednictwem platformy MS Teams.