[:pl]Mikołaj Szymański, Poemat dydaktyczny o homonimach[:]

Instytut Filologii Klasycznej UW zaprasza na Seminarium Mercuriale, które odbędzie się 9 listopada 2022 r. o godz. 18.30 za pośrednictwem Google Meet (link). Podczas spotkania prof. Mikołaj Szymański (IFK UW) wygłosi referat pt. Poemat dydaktyczny o homonimach. Więcej informacji: profil FB wydarzenia.

[:pl]”Elektra” w Poznaniu[:]

W dniach 12-13 listopada 2022 r. w Teatrze U Przyjaciół w Poznaniu można zobaczyć Elektrę w reżyserii Tomasza Zajchera według scenariusza Filipa Borowiaka. Więcej informacji: strona teatru.

[:pl]Jan Kozłowski, Oskarżenie Sokratesa w Pl. Apol. jako literackie źródło oskarżenia Jezusa w Łk[:]

Instytut Filologii Klasycznej UW zaprasza na Seminarium Mercuriale, które odbędzie się 16 listopada 2022 r. o godz. 18.30 za pośrednictwem Google Meet (link). Podczas spotkania dr hab. Jan Kozłowski (IFK UW) wygłosi referat pt. Potrójne oskarżenie Sokratesa w Platońskiej Apologii (24b–c) jako literackie źródło oskarżenia Jezusa w Łk 23, 2. Więcej informacji: profil FB wydarzenia.

[:pl]Filip Taterka o odczytaniu hieroglifów[:]

Dnia 21 listopada 2022 r. o godz. 17.30 w Collegium Historicum UAM (sala im. J. Kostrzewskiego) odbędzie się spotkanie z dr. Filipem Taterką z okazji dwusetlecia odczytania hieroglifów i promocji książki List do Pana Daciera. Więcej informacji: profil FB wydarzenia.

[:pl]Magdalena Wolf – wykład na temat utoworu „O bogach i wierzeniach dawnych Żmudzinów, Litwinów i Prusów”[:]

Gdański Oddział PTF serdecznie zaprasza na wykład dr Magdaleny Wolf (UWr) pt. "O bogach i wierzeniach dawnych Żmudzinów, Litwinów i Prusów" Jana Łasickiego i Jana Sandeckiego-Maleckiego - okiem tłumacza. Spotkanie odbędzie się dnia 28 listopada 2022 r. o godz. 17.30 online (MS Teams). Informacje o polskim wydaniu utworu: strona wydawnictwa.

[:pl]Trzy wykłady na temat wykopalisk w Gonio Apsaros[:]

Komisja Archeologii Krajów Śródziemnomorskich PAU zaprasza na posiedzenie naukowe, które odbędzie się 16 stycznia 2023 r.  o godz. 16.00 w Sali im. Karoliny Lanckorońskiej PAU, przy ul. Sławkowskiej 17 w Krakowie.  Podczas spotkania zostaną wygłoszone trzy wykłady: Dr hab. Radosław Karasiewicz-Szczypiorski (Uniwersytet Warszawski) Dom dowódcy garnizonu czy rezydencja namiestnika prowincji? Czyli co wiemy a czego się domyślamy […]

[:pl]Andrzej Łoś, Problem mobilności rzymskich elit w okresie królewskim[:]

Komisja Filologii Klasycznej PAU zaprasza na posiedzenie naukowe, podczas którego dr hab. Andrzej Łoś, prof. UWr wygłosi referat pt. Problem mobilności rzymskich elit w okresie królewskim. Spotkanie odbędzie się 17 stycznia 2023 r. o godz. 17.00 w sali im. Karoliny Lanckorońskiej przy ul. Sławkowskiej 17.

[:pl]Tomasz Pełech, Dlaczego państwa krzyżowców wydały tak niewielu świętych? (Polemika z Bernardem Hamiltonem)[:]

Online

W ramach seminarium mediewistyczno-nowożytniczego Agnieszki Bartoszewicz, Dariusza Kołodziejczyka, Grzegorza Myśliwskiego dr Tomasz Pełech (Wydział Historii UW) wygłosi 19 stycznia 2023 r. o godz. 17 wykład pt. Dlaczego państwa krzyżowców wydały tak niewielu świętych? (Polemika z Bernardem Hamiltonem). Spotkanie odbędzie się online. Więcej informacji: strona wydarzenia

[:pl]Dzisiaj o… Arystofanesie, Atenach, polis i wolności! [:]

Biblioteka Śląska zaprasza na kolejne spotkanie online z cyklu „Krótkie czwartki” pt. Dzisiaj o... Arystofanesie, Atenach, polis i wolności! W tym odcinku prof. Ryszard Kaczmarek i prof. Zbigniew Kadłubek będą rozmawiać z prof. Agatą Kluczek o nowym przekładzie Lizystraty Arystofanesa (2022). Spotkanie odbędzie się 19 stycznia 2023 r. o godz. 18.00 w serwisie YouTube (link).