Rafał Szeptyński, Dwa „nowe” wyrazy staropolskie: czetnik, skał

Online

Pracownia Języka Staropolskiego Instytutu Języka Polskiego PAN zaprasza na zdalne spotkanie z cyklu Dialogi staropolskie. Dr Rafał Szeptyński (IJP PAN) wygłosi referat pt. Dwa „nowe” wyrazy staropolskie: (1) czetnik, (2) skał. Spotkanie w odbędzie się 23 listopada 2020 r. (poniedziałek) o godz. 13.00 na platformie Zoom. Więcej informacji: http://scriptores.pl/dialogi/spotkanie-ix/

Posiedzenie Komisji Archeologii Krajów Śródziemnomorskich PAU (on-line)

Online

W dniu 23 listopada 2020 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 odbędzie się (za pośrednictwem platformy ZOOM) posiedzenie naukowe Komisji Archeologii Krajów Śródziemnomorskich Polskiej Akademii Umiejętności.Program posiedzenia 1. prof. dr hab. Ewdoksia Papuci-Władyka (Uniwersytet Jagielloński), Wspomnienie o prof. Zofii Sztetyłło 2. dr Andrzej B. Biernacki (Uniwersytet Adama Mickiewicza), 50-lat interdyscyplinarnych badań archeologicznych UAM w Novae (Moesia […]

Hieronim Łapa, Brazydas – spartański dowódca, który odmienił bieg wojny peloponeskiej

Koło Naukowe Klasyków UAM zaprasza na spotkanie z cyku Akademejon, podczas którego Hieronim Łapa wygłosi referat pt. Brazydas - spartański dowódca, który odmienił bieg wojny peloponeskiej. Spotkanie odbędzie się we wtorek 24 listopada 2020 r. o godz. 17:00 za pośrednictwem Facebooka. Refleksje bądź pytania pod adresem prelegenta będzie można kierować za pośrednictwem komentarzy pod transmisją.

Emilia Smagur, Pieniądz rzymski w starożytnych Indiach (on-line)

Online

W ramach seminarium Zakładu Archeologii Klasycznej Instytutu Archeologii UJ dr Emilia Smagur (Wydział Archeologii UW) wygłosi referat pt. Pieniądz rzymski w starożytnych Indiach.  Spotkanie odbędzie się w środę 25 listopada o godz. 17:00 za pośrednictwem platformy MS Teams. Osoby chcące uczestniczyć w spotkaniu proszone są o kontakt z drem Kamilem Kopijem (k.kopij@uj.edu.pl).

Angelos Kapellos, Men and Animals in Attic Oratory

Online

W ramach serii wykładów Teaming up with animals organizowanych przez Instytut Literaturoznawstwa UŚ Angelos Kapellos (University of Ioannina) wygłosi 25 listopada o godz. 16 referat pt. Men and Animals in Attic Oratory. Osoby zainteresowane udziałem winny zgłosić chęc uczestnictwa na adres: bizancjum@us.edu.pl.

Quem di diligunt, adulescens moritur. Wspomnienia o Angelice Modlińskiej-Piekarz

Online

1 grudnia, w miesiąc po śmierci dr hab. Angeliki Modlińskiej-Piekarz, pragniemy Ją wspomnieć w gronie przyjaciół. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. Jeżeli chcieliby Państwo wziąć w nim udział, prosimy o skorzystanie z linku: https://meet.jit.si/Angelika1grudnia2020PTF Natalia Turkiewicz, Sekretarz Lubelskiego Oddziału PTF Małgorzata Siwicka, Skarbnik Lubelskiego Oddziału PTF Agata Łuka, Przewodnicząca Lubelskiego Oddziału PTF

Ewa Wipszycka, Komentarz do listów Izydora z Peluzjum kierowanych do ludzi Kościoła

W środę 2 grudnia 2020 r. o godz. 18.30 za pośrednictwem Google Meet odbędzie się seminarium doktoranckie w Instytucie Filologii Klasycznej UW, podczas którego prof. dr hab. Ewa Wipszycka (Zakład Papirologii UW) wygłosi referat pt. Komentarz do listów Izydora z Peluzjum kierowanych do ludzi Kościoła: patriarchy Aleksandrii Cyryla, biskupa Peluzjum, jego bliskich współpracowników.

Seminarium Gellianum

Od 8 grudnia 2020 r. w Instytucie Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych UWr rozpoczyna się otwarte seminarium pt. Seminarium Gellianum, które organizuje dr Katarzyna Ochman. Spotkania będą odbywać się online. Szczegółowe informacje: forms.office.com lub facebook.

Konferencja: Metamorfozy koloru w sztuce (on-line)

Online

W dniu 9 grudnia 2020 r. odbędzie się konferencja Metamorfozy koloru w sztuce organizowana przez Katedrę Kultury Artystycznej Instytutu Historii Sztuki UKSW. Więcej informacji (w tym link do spotkania): strona wydarzenia

Zbigniew Kadłubek, Jak się czuje Orestes?

Dnia 9 grudnia 2020 r. o godz. 18.30 za pośrednictwem Google Meet odbędzie się seminarium doktoranckie w IFK UW, podczas którego dr hab. Zbigniew Kadłubek, prof. UŚ wygłosi referat pt. Jak się czuje Orestes?