Adrian Jusupović, Basqaqs in Rus: A Social Strategy of Power (online)

Online

W ramach Early Slavonic Webinar organizowanego przez Uniwersytet Oksfordzki dr hab. Adrian Jusupović (prof. IH PAN) wygłosi 3 listopada 2020 r. o godz. 17 (uwaga: GMT+1 !) referat pt. Basqaqs in Rus: A Social Strategy of Power. Więcej informacji: strona wydarzenia

[Odwołane] Łukasz Klima, Co to znaczy „plemię”? O ustroju społecznym Aramejczyków i Chaldejczyków w Babilonii w I tysiącleciu p.n.e.

Dnia 4 listopada 2020 r. (nie - jak zapowiadano wcześniej - 28 października) o godz. 13.15 odbędzie się spotkanie online (za pośrednictwem Google Meet) w ramach Warszawskiego Seminarium Badaczy Starożytności. Podczas spotkania Łukasz Klima (Zakład Wschodu Starożytnego UW) wygłosi referat pt. Co to znaczy "plemię"? O ustroju społecznym Aramejczyków i Chaldejczyków w Babilonii w I tysiącleciu p.n.e. 

Marta Przyszychowska, O tym, jak wydatowałam Synod w Gangrach

Dnia 4 listopada 2020 r. o godz. 18.30 odbędzie się zdalne seminarium doktoranckie w IFK UW za pośrednictwem Google Meet, podczas którego dr hab. Marta Przyszychowska (Biblioteka Narodowa) wygłosi referat pt. O tym, jak wydatowałam Synod w Gangrach.

Konferencja epigraficzna: Lapides clamabunt

Dnia 5 listopada 2020 r. na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się konferencja epigraficzna pt. Lapides clamabunt,  organizowana za pośrednictwem platformy MS Teams.

Łukasz Klima, Co to znaczy „plemię”? O ustroju społecznym Aramejczyków i Chaldejczyków w Babilonii w I tysiącleciu p.n.e.

Dnia 18 listopada 2020 r. o godz. 13.15 odbędzie się spotkanie online (za pośrednictwem Google Meet) w ramach Warszawskiego Seminarium Badaczy Starożytności. Podczas spotkania Łukasz Klima (Zakład Wschodu Starożytnego UW) wygłosi referat pt. Co to znaczy "plemię"? O ustroju społecznym Aramejczyków i Chaldejczyków w Babilonii w I tysiącleciu p.n.e. 

Jan Kozłowski i Sławomir Poloczek, Eden i Ogygia

Dnia 18 listopada 2020 r. o godz. 18.30 odbędzie się za pośrednictwem Google Meet (link) seminarium doktoranckie w Instytucie Filologii Klasycznej UW. Podczas spotkania dr hab. Jan Kozłowski (IFK UW) i dr Sławomir Poloczek (Wydział Historii UW) wygłoszą referat pt. Eden i Ogygia.

Konferencja on-line: Błąd i przygana w piśmiennictwie średniowiecznym

Online

W dniach 19-20 listopada 2020 odbędzie się konferencja Błąd i przygana w piśmiennictwie średniowiecznym organizowana w ramach Spotkań Mediewistycznych. Spotkanie organizuje w ramach Pracowni Literatury Średniowiecza kierowanej przez prof. Mieczysława Mejora dr hab. Witold Wojtowicz (prof. IBL PAN) przy współudziale em. prof. Andrzeja Dąbrówki.

Rafał Szeptyński, Dwa „nowe” wyrazy staropolskie: czetnik, skał

Online

Pracownia Języka Staropolskiego Instytutu Języka Polskiego PAN zaprasza na zdalne spotkanie z cyklu Dialogi staropolskie. Dr Rafał Szeptyński (IJP PAN) wygłosi referat pt. Dwa „nowe” wyrazy staropolskie: (1) czetnik, (2) skał. Spotkanie w odbędzie się 23 listopada 2020 r. (poniedziałek) o godz. 13.00 na platformie Zoom. Więcej informacji: http://scriptores.pl/dialogi/spotkanie-ix/

Posiedzenie Komisji Archeologii Krajów Śródziemnomorskich PAU (on-line)

Online

W dniu 23 listopada 2020 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 odbędzie się (za pośrednictwem platformy ZOOM) posiedzenie naukowe Komisji Archeologii Krajów Śródziemnomorskich Polskiej Akademii Umiejętności.Program posiedzenia 1. prof. dr hab. Ewdoksia Papuci-Władyka (Uniwersytet Jagielloński), Wspomnienie o prof. Zofii Sztetyłło 2. dr Andrzej B. Biernacki (Uniwersytet Adama Mickiewicza), 50-lat interdyscyplinarnych badań archeologicznych UAM w Novae (Moesia […]