[:pl]Misteria eleuzyjskie: niewypowiadalne[:]

Dnia 7 października 2023 r. o godz. 18.00 w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie (ul. Wietora 15) odbędzie się spektakl pt. Misteria eleuzyjskie: niewypowiadalne w reżyserii Mariusza Kolucha i Krzysztofa Bielawskiego.

[:pl]Poetyki sympotyczne – od antyku po czasy współczesne[:]

Polski Instytut Archeologiczny w Atenach oraz Ośrodek Multimodalnych Badań Edukacyjnych i Kulturowych UJ mają przyjemność zaprosić na sesję naukową pt. Poetyki sympotyczne – od antyku po czasy współczesne (Sympotic poetics from antiquity to the present day). Spotkanie odbędzie się w środę, 18 października 2023 r., o godz. 16.00 (Ateny) / 15.00 (Warszawa) na platformie MS […]

Elżbieta Wesołowska, Owidiusz – poeta tajemniczy

Gdański Oddział PTF oraz Zakład Filologii Klasycznej UG serdecznie zapraszają na wykład prof. Elżbiety Wesołowskiej (UAM) pt. Owidiusz – poeta tajemniczy. Spotkanie odbędzie się dnia 26 października 2023 r. o godz. 11.30 w sali 4.65 budynku Wydziału Filologicznego UG (ul. Wita Stwosza 55, Gdańsk) oraz za pośrednictwem MS Teams (link).

Tomasz Mazur, Teoria poznania a duchowość w stoicyzmie

Polskie Towarzystwo Filozoficzne, oddział w Zielonej Górze, zaprasza na wykład pt. Teoria poznania a duchowość w stoicyzmie, który wygłosi dr Tomasz Mazur (Uniwersytet Warszawski). Spotkanie odbędzie się 26 października 2023 r. o godz. 17.00 w auli Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Wojska Polskiego 71.

Łukasz Berger, Conversational dynamics of verbal abuse in Plautus and Terence

Dnia 7 listopada 2023 r. o godz.  19.30 w ramach seminarium Katedry Filologii Klasycznej UMK The art of violence: Re-approaching invective in Greek and Latin literature wystąpi dr Łukasz Berger z IFK UAM z wykładem pt. Conversational dynamics of verbal abuse in Plautus and Terence. Spotkanie odbędzie się online

Anna Lasek, Studium pijaństwa w Dionysiaka Nonnosa z Panopolis

Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza na wykład pt. Studium pijaństwa w Dionysiaka Nonnosa z Panopolis, który wygłosi dr Anna Lasek. Spotkanie odbędzie się 21 listopada 2023 r. o godz. 17.00 w Collegium Maius (ul. Fredry 10), w sali 328.

Tomasz Femiak, Metoda sokratyczna z punktu widzenia psychologii homeryckiej

Polskie Towarzystwo Filozoficzne, oddział w Zielonej Górze, zaprasza na wykład pt. Metoda sokratyczna z punktu widzenia psychologii homeryckiej, który wygłosi dr Tomasz Femiak (Uniwersytet Opolski). Spotkanie odbędzie się 23 listopada 2023 r. o godz. 17.00 w auli Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Wojska Polskiego 71.

Kamil Kopij, Akustyka i proksemika publicznych wystąpień w starożytnym Rzymie

Dnia 28 listopada 2023 r. o godz. 17.00 w Instytucie Filologii Klasycznej UAM odbędzie się seminarium starożytnicze, podczas którego dr Kamil Kopij (UJ) wygłosi referat pt. Ilu Rzymian słyszało Cycerona? Akustyka i proksemika publicznych wystąpień w starożytnym Rzymie. Prowadzenie seminarium: dr Michał Jacek Baranowski, dr Cezary Dobak, dr Filip Taterka. Więcej informacji: wydarzenie FB.

Piotr Balcerowicz, Sceptycy w Indiach i Grecji. Czy coś ich łączy?

Centrum Badań Porównawczych nad Filozofią Wschodu i Zachodu (Wydział Filozofii UW) zaprasza na wykład pt. Sceptycy w Indiach i Grecji. Czy coś ich łączy?, który wygłosi prof. dr hab. Piotr Balcerowicz (UW). Spotkanie odbędzie się 29 listopada 2023 r. o godz. 18:30 w siedzibie Wydziału Filozofii UW, Krakowskie Przedmieście 3, sala nr 4.

Marek Węcowski, Czy tu naprawdę jest Grecja? Problemy popularyzacji antyku i analogii historycznej

Dnia  29 listopada 2023 r. o godz. 18.30 w Instytucie Filologii Klasycznej UW odbędzie się Seminarium Mercuriale w formacie hybrydowym: w siedzibie IFK, w sali 103 im. T. Zielińskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 1, II piętro) oraz zdalnie za pośrednictwem Google Meet . Gościem spotkania pt. Czy tu naprawdę jest Grecja? Problemy popularyzacji antyku i analogii […]

Tomasz Turowski, Arystoteles i bioetyka?

Polskie Towarzystwo Filozoficzne, oddział w Zielonej Górze, zaprasza na wykład pt. Arystoteles i bioetyka?, który wygłosi dr Tomasz Turowski (Uniwersytet Zielonogórski). Spotkanie odbędzie się 30 listopada 2023 r. o godz. 17.00 w auli Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Wojska Polskiego 71.