Stella Duffy, Teodora. Aktorka, kurtyzana, cesarzowa

przez | 21 listopada 2012

Nakładem Domu Wydawniczego Rebis ukazała się książka Stelli Duffy pt. Teodora. Aktorka, kurtyzana, cesarzowa (Poznań 2012, ss. 336).

Stella Duffy, Teodora. Aktorka, kurtyzana, cesarzowa

Stella Duffy, Teodora. Aktorka, kurtyzana, cesarzowa

Z noty wydawniczej:
Zniewalająca, charyzmatyczna, silna. Teodora – wywodząca się ze społecznych nizin – awansuje, stając się jedną z najpotężniejszych kobiet w dziejach Bizancjum. W powieści Stelli Duffy wraca w pełnym blasku jako fascynująca, kontrowersyjna i uwodzicielska kobieta. Niektórzy nazywali ją świętą. Inni nie byli aż tak łaskawi…
Gdy ginie jej ojciec, młoda Teodora – żeby przetrwać – zmuszona jest do niemal niewolniczej pracy. Przechodzi ciężką szkołę życia, by stać się tancerką, aktorką, a w końcu kurtyzaną. Z czasem dostrzeże, iż jednym zmysłowym gestem może całkowicie zmienić swój los.
Akcja powieści (…) rozpoczyna się na tętniących życiem ulicach Konstantynopola i przepełnionych erotyką publicznych przedstawieniach w hipodromie, przenosi nas w zacisze pustynnych klasztorów w Egipcie i do Aleksandrii, po czym stajemy się świadkami politycznych intryg prowadzonych za zamkniętymi drzwiami cesarskiego pałacu.
Więcej informacji: strona wydawnictwa